Chelsea sa sedam golova ispratio Norwich, Kovačić dvaput asistirao

Branimir Korać • subota, 23.10.2021.

Potpuno neravnopravan dvoboj na Stamford Bridgeu. Chelsea je potpuno nadigrao i rezultatski pregazio Norwich s ogromnih 7:0...

Iako bez Romelua Lukakua i Time Wernera, Chelsea nije imao nikakvih problema protiv Norwicha. Potpuno je razbio goste i visoko slavio sa 7:0.

Puno je pomoglo Chelseaju što je vrlo rano stigao do vodstva, već u osmoj minuti Mason Mount poslao je loptu u mrežu, doveo domaćina u vodstvo i spriječio potencijalnu nervozu.

Deset minuta kasnije krasna asistencija Matea Kovačića koji je sa sredine terena kroz obranu gostiju izbacio Hudson-Odoija jedan na jedan s Krulom za 2:0.

U završnici prvog dijela Chelsea je stigao do još jednog gola. Ovaj put strijelac je bio Reece James.

U nastavku susreta nije bilo boljih vijesti za Norwich. Na novi pogodak i novu asistenciju Kovačića čekalo se do 57. minute kada je pronašao Bena Chilwella, a on lijepo pogađa. Pet minuta kasnije peti pogodak, ovaj put autogol Aaronsa.

Da stvar bude još gora za Norwich, ubrzo je Benjamin Gibson zaradio drugi žuti karton i Norwich je još ostao s igračem manje.

To Chelsea dodatno koristi za još dva pogotka koje postiže Mount za konačnih 7:0.