Eintracht slavio uz 90 minuta Jakića, remi Kölna i Mainza

HINA, Matej Kačan • nedjelja, 21.11.2021.

Dva susreta odigrana su u nedjelju u Bundesligi, a na terenu je bio i jedan Hrvat. Kristijan Jakić odigrao je 90 minuta u pobjedi i skoku na 11. mjesto za Eintracht...

U susretu 12. kola njemačkog nogometnog prvenstva Eintracht je na gostovanju pobijedio Freiburg s 2:0, dok je susret između Mainza i Kölna završio 1:1. U prvom nedjeljnom susretu Freiburg je kod kuće izgubio od Eintracht Frankfurta s 2:0 upisavši drugi poraz u nizu.

Freiburg u prvih deset kola nije izgubio niti jednu utakmicu, no sad je spojio dva poraza. Pobjedu gostima već u prvom poluvremenu osigurali su Jesper Lindstrom u 34. i Filip Kostić u 44. minuti. Za Eintracht je cijeli susret igrao hrvatski reprezentativac Kristijan Jakić.

U drugom susretu dana Mainz i Köln su odigrali 1:1. Domaćin je poveo u 41. minuti golom Jonathana Burkhardta, a izjednačio je Salih Ozcan u 47. minuti. Na ljestvici vodi Bayern s 28 bodova, Borussia Dortmund ima 27, a treći je Freiburg s 22 boda.