Ronaldo probio granicu od 800 golova u karijeri na oproštaju Carricka od Manchester Uniteda

Branimir Korać • petak, 03.12.2021.

Odigrana su još dva susreta 14. kola Premier lige, a pobjede su otišle domaćinima. Manchester United svladao je Arsenal, a Tottenham je bio bolji od Brentforda...

Manchester United i Arsenal odigrali su vrlo dobru utakmicu, međutim glavne teme nakon susreta su ipak Cristiano Ronaldo i Michael Carrick.

Ronaldo je bio čovjek odluke i zabio je odlučujuće golove, ali osim toga upisao se u povijest prebačajem granice od nevjerojatnih 800 golova u karijeri.

Arsenal je prvi poveo i to u 13. minuti golom Emila Smitha Rowea, no u završnici prvog dijela Bruno Fernandes vratio je United.

Odmah na početku drugog dijela Ronaldo zabija svoj 800. gol, vrlo brzo Martin Odegaard poravnava, ali i radi kobnu grešku 20 minuta prije kraja kada je skrivio kazneni udarac koji Ronaldo pretvara u pogodak za 3:2.

Nakon susreta Michael Carrick objavio je kako je njegov posao privremenog menadžera gotov i da u potpunosti napušta klub. Protiv Crystal Palacea za vikend, United će voditi Ralf Rangnick.

U drugom susretu Tottenham je upisao pobjedu protiv Brentforda s 2:0 i pokazao da se polako diže pod vodstvom Antonija Contea.

Prvi gol bio je autogol, a nakon toga sredinom drugog dijela Heung-Min Son pogađa za konačnih 2:0.